Przejdź do treści

Książka pod choinkę

  • przez

Wśród upominków, które kupujemy bliskim pod choinkę często są książki. Sięgamy po głośne bestsellery, życiorysy słynnych ludzi, klasykę, czasem poezję. W Boże Narodzenie dobrym pomysłem na prezent są również książki o tematyce religijnej, które pozwolą może głębiej  i pełniej przeżyć świąteczny czas. W przystępnej cenie znajdziemy pięknie wydane albumy, modlitewniki, biografie, które przybliżają nam postacie świętych i przewodniki, które pomogają w zrozumieniu siebie, innych i własnej relacji z Panem Bogiem.

Dla poszukiwaczy pereł

Ważną pozycją może być książka dominikanina o. Tomasza Nowaka.  Wyjaśnia dlaczego powstawanie i symbolika pereł niezwykle trafnie odnosi się do naszego życia. To książka o odkrywaniu swojego wnętrza, talentów, darów. Każdy z nas je posiada. Ich odnalezienie ułatwia przyglądnięcię się  Jezusowi, który przychodzi na świat  jako ktoś od dawna upragniony, zapowiadany, oczekiwany. Mędrcy i pasterze chcą oddać mu pokłon, zazdrosny Herod – unicestwić. Poszukiwacze pereł  i  gra- ot, takie prezenty do 100 zł wysokiej jakości, a może komuś pomogą odkryć to, co w nim najcenniejsze. Reklamy, gadżety, sztuczna inteligencja to tak naprawdę  błahostki,  trzeba się natrudzić, by odnaleźć prawdziwy skarb.

Wyjątkowa książka o świętym Franciszku

Jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej ukochanych świętych, jemu zawdzięczamy tradycję jasełek, bo to przecież  właśnie on po przybyciu z Rzymu, gdzie nawiedził relikwie Żłóbka, w Greccio, w 1223 roku,  polecił przygotować szopkę z prawdziwym żłobem, wołem i osłem , bo zapragnął przeżyć Boże Narodzenie tak, jak ono się naprawdę odbyło. Wydano wiele książek o biedaczynie z Asyżu, zarówno dla dzieci jak i dorosłych, wśród nich na szczególną uwagę zasługuje książka napisana przez abp. Grzegorza Rysia zatytułowana Czysta Ewangelia. Do niej się wraca, by  podkreślić nowe,  ważne fragmenty. Poznajemy charyzmat niezwykłego świętego w trudnych dla Kościoła czasach. Możemy odbyć wędrówkę po miejscach, z którymi był związany, dowiedzieć się  dlaczego kluczem do zrozumienia Franciszka jest odwrócenie porządku, inne ordo.