W leśniczówce

             W czwartek 01.10.2015 r., w ramach realizacji projektu „Bawię się i uczę z przyrodą„, przedszkolaki oraz pierwszoklasiści z Morawina udali się na wycieczkę edukacyjną. Tego słonecznego, październikowego dnia zajęcia zamiast w szkolnych salach, miały miejsce na łonie natury, dzieci wybrały się bowiem do lasu w pobliskim Torzeńcu.

               Na wycieczkę zabrał je Pan leśniczy Dariusz Pigulski. Wędrowały po leśnych dróżkach wsłuchując się w szum wiatru i drzew oraz obserwowały życie lasu jesienią. Pan leśniczy snując w barwny sposób opowieść o urokach leśnego ekosystemu przekazał im wiele ciekawych informacji. Opowiadał o zasadach zachowania w lesie, rodzajach drzew, zwierzętach zamieszkujących leśne tereny. Dzieci dowiedziały się także na czym polega jego praca oraz jak należy postępować, kiedy zgubią się na terenie lasu. Największe wrażenie zrobiły jednak na dzieciach trofea zaprezentowane przez pana Dariusza. Były to poroża różnych zwierząt, które można spotkać w lesie. Swoją wędrówkę dzieci zakończyły przy zbiorniku wodnym znajdującym się w lesie. To właśnie tam czekało na nie rozpalone ognisko przy którym mogły się ogrzać i zjeść smaczne, pieczone kiełbaski.

             Bardzo dziękujemy Panu leśniczemu za gościnę oraz interesujące i pełne wrażeń zajęcia na łonie natury, które na pewno zostaną długo w pamięci dzieci.

1