Spotkanie z wizażystką


W ramach zajęć z preorientacji zawodowej, 21.11.2019 uczennice naszej szkoły spotkały się z panią Martą Chowańską. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego ciekawego wydarzenia.


 

101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości


W piątek, 08.11.2019 o godzinie 11.11 nasza szkoła rozpoczęła apel upamiętniający rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania wszystkich zwrotek hymnu, następnie uczniowie podczas wyświetlania prezentacji multimedialnej zapoznali się z historią naszej Ojczyzny oraz dowiedzieli się jak należy obchodzić ten szczególny dla Polski dzień. Tą wyjątkową lekcję historii uświetnił symboliczny taniec z szarfami w wykonaniu uczennic z klasy V i VI. Inscenizacja ukazała czarną postać symbolizującą zaborców, która próbuje przedostać się przez szarfy w narodowych barwach i złamać polskość. Pomimo wielu prób, szarfy stawiają zdecydowany opór, uginają się dopiero wtedy gdy na scenie pojawia się Polska, biała postać z biało-czerwonym wiankiem. To była bardzo podniosła uroczystość i piękna lekcja historii.


 

 

Ślubowanie pierwszoklasistów


W dniu 31.10.2019 r. w Szkole Podstawowej w Morawinie odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I, w którym wzięli udział zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz cała społeczność szkolna. Uczniowie wraz z wychowawczynią p. Grażyną Niełacną przygotowali program artystyczny. W pierwszej części znalazły się w nim wiersze, piosenki – ilustrowane ruchem oraz inscenizacją. W drugiej części pierwszaki wypowiadając m.in. słowa „…Przyrzekam uczyć się pilnie…..” złożyły ślubowanie. Następnie pani dyrektor Joanna Krzyżańska- Hyłka przy użyciu ołówka dokonała pasowania i w ten oto sposób zostali pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Na zakończenie pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki – rożki pełne słodyczy. Całość uwieczniły liczne, pamiątkowe fotografie.