Dzień Edukacji Narodowej


W piątek 11 października odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie szkoły wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta przygotowali dla swoich pedagogów artystyczną ucztę, zabarwioną dużą dawką humoru. Odtworzyli – słowem, gestem, tańcem i piosenką – klimat szkolnego życia. Przekazali najlepsze życzenia. Swoimi występami dostarczyli zebranym gościom wielu wrażeń wizualnych i muzycznych.
W tym uroczystym dniu słowa podziękowania i życzenia przekazała pracownikom szkoły dyrektor szkoły Joanna Krzyżańska- Hyłka. Serdecznie powitała nauczycieli, pracowników obsługi, rodziców uczniów. W swoim przemówieniu pani dyrektor zaznaczyła, że wszyscy, którzy szkołę tworzą: nauczyciele i pracownicy, rodzice oraz uczniowie mają wpływ na panujący w niej klimat i relacje. Podziękowała wszystkim za zaangażowanie i ogromny wkład pracy na rzecz szkoły oraz poświęcenie i serce, którym obdarzani są uczniowie. „Za to, że jesteście twórczy i kreatywni, pełni pomysłów i ciekawych inicjatyw. To dzięki Waszej pracy nasza szkoła jest wyjątkowa”.

Europejski Dzień Języków Obcych


30 września 2019 roku w Naszej Szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Było to pierwsze takie wydarzenie w Naszej Szkole. Organizatorkami tego projektu była Pani Ania Wieczorek – nauczyciel angielskiego oraz Pani Krystyna Frysiak – nauczyciel niemieckiego. Głównym celem obchodów EDJO jest zachęcenie młodzieży do nauki języków oraz uświadomienie  istoty władania językami obcymi.

Na ten dzień każda klasa miała przygotować przypinkę na ubranie w kolorze flagi danego kraju oraz powitanie z tego kraju. I tak m.in. mogliśmy dowiedzieć się, że we Włoszech witamy się Buongiorno, we Francji – Bonjour a w Niemczech – Guten Morgen. W obchodach tego dnia uczestniczyły dzieci klas 1-8. Uczniowie brali udział w kilku konkurencjach językowych, w formie zabawy. Pani Frysiak przygotowała zabawę polsko – angielsko – niemiecką, w której uczniowie mieli dopasować do polskiego słowa jego angielski i niemiecki odpowiednik. Ku uciesze Pań wszyscy uczniowie poradzili sobie z tym challenge’m bezbłędnie! Kolejnym zadaniem było rozpoznanie najsławniejszych zabytków świata. Również z tym zadaniem uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. Język migowy także zagościł w naszym wydarzeniu. Dzieci poznały migowe odpowiedniki europejskich krajów. Ponadto uczniowie uczestniczyli w kalamburach, poznali ciekawostki językowe i zmierzyli się z odgadywaniem flag krajów. Zwycięzcami EDJO okazali się uczniowie klasy siódmej jednak dobra zabawa była tutaj najważniejsza.

Europejski Dzień Języków Obcych okazał się świetną frajdą ale też bardzo dobrym pretekstem do poznania zwyczajów językowych innych krajów oraz rozwinięcia świadomości u dzieci dotyczącej nauki języków obcych.  Mamy nadzieję, że ten dzień zagości już na stałe w kalendarzu imprez Naszej Szkoły.


80 rocznica napaści ZSRR na Polskę


20 września 2019 roku odbył się uroczysty apel poświęcony 80 rocznicy zbrodniczej napaści  Związku Radzieckiego na Polskę. Uczniowie klas starszych, pod opieką p. Róży Piotrowskiej- nauczyciela historii, przybliżyli nam tragiczne zajścia sprzed lat. Apel uświetniły piosenki patriotyczne w wykonaniu szkolnego chórku.