Dzień babci i dziadka

W Szkole Podstawowej Morawinie zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 15 stycznia odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie pani dyrektor Joanna Krzyżańska Hyłka przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami oraz złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom.

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów z klas  1-6, nie zabrakło także wierszy i piosenek w wykonaniu przedszkolaków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Wreszcie uczniowie   z klas 4-6 zaprosili wszystkich gości w niezwykłą podróż do krainy dzieciństwa, przygotowali bowiem dla nich bajkę pt. „Jaś i Małgosia”.

Na koniec części artystycznej dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami. Następnie zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

5